1959 doğumlu Tülay Şahinöz Miller,Kadıköy Kız Lisesini bitirdikten sonra hayata atılmaya karar verip bankacılık mesleğine hızlı bir giriş yapmış. 6 sene bu konuda tecrübe sahibi olduktan sonra turizm sektörüne girmeye karar veren Tülay, 20 yılı aşkın bir süre kendi turizm firması Merit Travel’da hizmet veriyor ,en çok da biz Amerikada yaşayan Türklere..Bu konuyla alakalı hemen soruyorum….

*Amerika hikayen nasıl başladı Tülay?

Türkiyede turizm sektöründe çalışmaya başladıktan sonra 1988 yılında ,sektördeki başarımdan dolayı Pan American Hava şirketinin davetlisi olarak New York’a geldim.Geldikten sonra burada 6 sene yine canla başla çalışıp 1994 yılında kız kardeşim Tülin Şahinöz ‘ün kurduğu Merit Travel şirketimizde 2001 yılına dek New York’ta ,2018 yılına dek de Florida’da hizmet verdik.Gerçekten çok geniş bir müşteri portföyümüz vardı ve nice güzel insanlarla tanıştım.

*Peki ,şu an neler yapıyorsun?Zira Merit Travel yok artık diye biliyorum.

Evet yok,kapattık..Açıkçası ben çok değişik meslek dallarına ilgi duydum hep.Yeni meslek alanları ,yeni ilgi alanlarım oldu hep.Bir de ekonomiyi yakından takip ettiğim için zamanın getirisi meslekleri öğrenmek istedim .İşte “Real Estate” yani emlakçılık işine geçişim de böyle oldu.2019 ‘da “real estate “ diplomamla emlakçılığa giriş yaptım. Şu anda Keller Williams’ta Florida’nın Miami’den Jüpiter bölgelerine dek geniş bir portföyüm var.Çok memnunum bu işimden.

*Nedir her girdiğin işte bu derece başarılı olmanın sırrı?

İnsanlarla iletişimi severim ben.Yeni insanlar tanımayı ,onları biraraya getirmeyi.Başarı kolay olmadığı gibi şans da değildir.Disiplin de başarının sırrıdır.Bu mesleğin en belirgin zorluğu müşterinizin beklentilerini iyi anlayabilmek ve ona göre servisinizi sunmaktır.Zira emlakçılık çoğu kişinin sandığı gibi ev alıp satmak değildir.Sosyal ilişkileriniz kuvvetli olmalı insan psikolojisinden de anlıyor olmalısınız.Ve tabii ki ev sahibi olmalarına yardımcı olduğunuz o insanların mutlulukları da bu meslekte ki en güzel başarınızdır.Sabırlı,anlayışlı ve bilgili olmalısınız.Çevrenizi,çalıştığınız bölgeyi avucunuzun içi gibi biliyor da olmalısınız tabii ki.

Benim en güzel anılarımdan biri bu meslekte,ev almaya hazır olmadıklarını söyleyerek çeşitli ekonomik endişeleri yüzünden ev alımına cesaret edemeyen bir çiftin hayallerindeki evi alarak kiradan kurtulmaları ve beni de bu mutluluklarına ortak edişleridir sanırım.

*O zaman Tülay Miller bu meslekte de daha birkaç yıl daha başarılara imza atacak..Ne dersin Tülay?

Açıkçası kısa zamanda başarıya ulaştığımı düşünüyorum bu meslekte de.Sanki uzun yıllardır çalışıtığm bir firma gibi Keller Williams.Zevkli ve bir o kadar da yoğun bir çarkın içinde buldum kendimi.Öyle ki bu meslekte bu kadar kısa zamanda 11 satış işlemi gerçekleştirerek Haziran ayında ,”Ayın Emlakçısı” ve “ Keller Williams Kültürlerarası Üretkenlik ve Satış Başarı“ ödülüne layık görüldüm.Umuyorum ki bunu devam ettireceğim.

*Peki Tülay Miller;emlak piyasası nasıl şimdilerde.Özellikle Corona’nın darbe vurmuş olma ihtimali var mıdır satışlara?

Florida düne kadar sadece emeklilerin rağbet ettiği bir eyalet iken bugün genç ve orta yaşlı nüfusun da ilgisini çekmeye başladı.Metropolitan şehirlerin vergilerinin yüksek oluşu sebebiyle ve hatta sanılanın aksine Covid19’un da etkisiyle Florida’da bir mülk talebi artışı oldu.

*Son sorum da şu olacak Tülay.Türkiyede yaşayan biri burada ev alıp kiraya verebilir mi?

Türkiye’de yaşayan biri burada rahatlıkla ev alıp kiraya verebilir.Bunun için Amerikan vatandaşı olmasına gerek yoktur.Gerekli döküman ve bilgilerin toplanmasında da yol göstermekten mutluluk duyarım tüm vatandaşlarımıza. Özellikle Güney Florida,kira getirisi bakımından oldukça elverişli bir yatırım bölgesidir.Ve bu konuda ben her zaman yurttaşlarımıza destek olmaya hazırım.

Tülay Şahinöz MILLER

tulaymiller@kw.com

https://www.facebook.com/tulay.sahinozmiller

Keller Williams Realty Services, Boca Raton, FL 33431

License #: 3440974 (FL)

Boca Raton, FL

Office: (305) 619-2211

 

1 Yorum. Yeni Yorum

  • Tülay’cığım, ışık saçan kadın, etrafını aydınlatmaya devam ediyor.. Yeni iş hayatında başarılar ve mutluluklar dilerim.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü