Hayatlarında ters giden yollar sizde düz gittiği için size sinir olan insanlar vardır.Tanımadan bilmeden “görmeden ” yani , kara listelerinde “nacizane ebedi ” yerinizi alırsınız.Öngörülü bakışlarıyla sizdeki “fazlalıklara ” odaklı kendi eksiklerine hayıflanarak hasetlikle sizi acıtmaya çalışır onlar.
Aslında acıyan yerleridir oraları ama nasıl merhem lazım oraya bulamayıp sizi onlarda olmayan var diye acıtmaya çalışırlar. Bir nevi terapi gibidir onlara bu.Aslında uyuşturuyorlarken acılarını hiç farkına varmazlar neden ebedi bu acı,merhem mi yanlış da tedaviye cevap vermiyor yara anlamazlar bir türlü.
Siz de anlamazsınız yahu bir merhaba dedim bu tepki? der sorar durursunuz..Ya da ilişkinizin süresi boyunca siz alttan almak göreviyle taçlandırılmışsınızdır sanırlar.Kendilerindeki söz tacizi hastalığını yenemezler..kroniktir..akuttur.. sonlandırıcıdır ömrü,yaşarken üstelik.
Onlarca sevilmeniz zaten mümkün değildir.Siz de biraz akıllıysanız sevilmeyi değil de uzlaşabilmeyi seçmelisinizdir ya zaten..!Tabii işte bu da mümkün olmayabilir çoğunlukla..!
En dürüstleri bile hakkaniyet ile yaklaşamaz size.Şanslısınızdır onlarda olmayan sizlerde var diye o gözlerde..doğuştan! havadan!!
Düşmancıl yaklaşırlar en güzel sözünüze ,dostlukları düşmanı aratmaz zaten.Dostluğunu gördüm senin düşmanlığın mı korkutacak beni dediklerinizdendir onlar.
Gizli öznesisinizdir bütün sarkastik cümlelerinin.Yüklemsiz düşmancıl cümleleri bile yüklenin ister onlar sıfatlarla sırtınıza yük koyarken.Hayatın vermediklerinden duydukları öfkeyi yüklerken sırtınıza ağır sıfatlar takarlar önüne sizin öznesi olduğunuz tüm cümlelerinin.
Hafiflerler ..sanırlar!
Peki…sizde olmayanlar?Hatta sizde olmayıp onlarda olanlar??Ters gidenler?Hayalkırıklıklarınız ?Olanlar yetiyormudur mutluluğa?Ya da bırakın hepsini..kimsiniz?yüreğiniz?
Bencildir bu insanlar çok verici duruş sergilerler ama.
Siz de anlamazsınız yahu bir merhaba dedim bu tepki? der sorar durursunuz hala..hep..
Baştan kaybedilmiş bir saygıdır bu.Saygı verilmez alınır derler ya hani her zaman ..bir de peşin hükümlü saygısızlık vardır.Yaşamınız yaşadıklarınız sebeptir buna.Yırtsanız ….. onların kara defterindeki yeriniz ananızın karnındaki yeriniz kadar sabittir.
Doğum mümkünse prematüre ,düşük ise bir çöp tenekesindedir yeriniz o gönüllerde.
Peşin hükümlülük..asrın en büyük hastalığıdır,sadece insana mahsus.Aşısı bulunamayan,ilacı olmayan ,tüketen eriten yalnızlaştıran ve mutsuzluk finalli bu devrin en ölümcül hastalığıdır peşin hükümlülük…insanlığı öldürür.
Demet Demirkaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü