Yaptığımız tercihlerin .oktan olduğunu ve bu sebeple de olmayanın ,eksiğin gediğin sebebinin yaptığımız tercihlerden kaynaklandığını kabul etmek yerine vakti zamanında doğru tercihleri yapmış olup da bugün daha iyi durumda olana haset etmeyi ona düşmanlık duymayı kendi beceriksizliğimizden kaçış yolu bellemişizdir.Toplumsal bir yaradır bu biz Türklerde.Hep kanar .

O yıllarda belki sen sıkılıyor ,daralıyor ama sabrediyorsundur.Ya da belki sen zoru seçmişindir onlara göre.Ve bugün getirisidir göğüs gerdiklerinin.Onlar ise belki de o zamanlarda kaçak oynamış,kolayı seçmiş ya da vizyonu olmadığı için aynı zekada ya da belki de eğitimde olmadığı için kendi konfor alanlarının dışına çıkacak cesareti veya olmadığı için emniyetli davranıyorlarken kendilerince senin risklerle göze aldığın bugüne ait planı anlamaz bir de bilenirler sana bugünlerine bakarak.
Hiç kendinde aramazlar yanlışı hiç sorgulamazlar yaptıklarını.Sonuç odaklılardır.Yoktur onlarda sende vardır.Bu yeter nefret gibi dipsiz kuyu bir duyguya kapılmalarına.
Hiç hazzetmezler senden.Tanımak bilmek öğrenmek görmek ve anlamak değildir onların amacı.Onlar çuvaldızcılardır.Seni delik deşik etmeye gelmişlerdir hayatına.Öyle de beslenirler zaten.

Sen kalbini beynini besliyor geliştiriyorken onlar bıraktığın aynı yerde sayarlar.Yıllar sonra bir gün karşılaştığınızda geldiğin yer için verdiğin mücadeleyi bilmez üstelik bir de kahindirler bilirler sana hop havadan gelmiştir.
Önyargılı bir zihniyetle savaşılmaz ama.
Onlardan dostu bırak arkadaş olmaz.
Onlardan bir cacık olmaz!

Hayat da böyle öğretir biraz da kimden yol arkadaşı kimden dost kimden de ancak safra olabileceğini.
Eğer genç yaşlarda bu ayrımın farkına vardıysanız bugün huzurlusunuzdur.
Dost postunu giymiş kurtlara kuzu olmamak için çevrenizdekileri iyi tartın derim.

Hayat yolculuğu safraları sırtlanıp taşımak için çok kısa zira.Sallayın boşluğa ..da uçuşunuz güzel olsun.!

Demet Demirkaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü