Trend yerler jigs mekanlar influencer ‘lar follower’ lar gaslighting metaverse ve daha neler neler..
Eskiden şişman ve zayıftık.Zengin fakir.İyi restoran kazık restoran vardı ! Ünlü ünsüz . İyi insan kötü insanlardık.Tecavüz Coşkun veya Nuri Alço’ydu içkimize ilaç atan!
Şimdi hepsinin arasında bi yerlerde farklı farklı klasörler açıldı .Şimdi iyi kötü diye ikiye ayrılmıyor .Öyle ki artık mazeretlere bağladığımız kötülüğü de kabul eden bir anlayış oluştu.
Kötülüğün ara dalları var yüzlerce .Ve kötü-iyi çemberinin içiçe geçtiği ortak bölgede konuşlandırılmış iyiyle anılan kötüler.
Matematiği değişti hayatın!
Dizilerde onlarca hainlik yapan, bir gün tüm sebep olduğu kötülüklerden arınırcasına bir anda yaptığı bir iyilikle saf değiştiriyor ve bizden “Ossun bak değişti.Artık iyi oldu o.Unut hepsini.Zaten yük .Taşıma eski yükleri .Önüne bak” mesajı pompalanarak yediğimiz kazıkları,uğradığımız haksızlıkları,yaşadığımız travmatolojik(!) rezillikleri reset etmemiz isteniyor beyinlerimizde.
Resetliyoruz biz de.Canım başkanım!
Öte yandan da ” yerini aldı,işini çaldı,kocanı kaptı ” bazlı kin gütmelerle uyumayıp aynı kötülüğün on katını yapmalısın öğütleri içeren intikam naraları atılıyor o aynı dizilerde.
Biz de ohhh olsun diyoruz..iyi mi?
Ya nolduk biz?
Noluyor bize?
Ordan burdan çekiştirile çekiştirile sersemledik. Düşünmez olduk. Düşündürtülmeye ihtiyaç duyuyoruz.Tetikleyen bir şey de ancak travmatik katastrofik çok fik fik bir şey olmalı. Mekanikleşmek?!
Gaslighting ne ağbi?!Manipülasyon ajitasyon standartizasyon deformasyon depolitizasyon …noluyosyon ağbi?!
Sosyal medya okur yazarlığı diye bir dal var..ahanda!?
Trend değilse orada yemiyoruz trendse yiyoruz kazığıyla da!!.Jigs diilse takılmıyoruz onunla.Vebalı gibi selamı da uzaktan veriyoruz. Bu arada jigs’ in onlarca anlamı içinde “ayırıcı “da var!Ahanda!
Sabah kalktığında elini yüzünü yıkamanın usulünün app ‘ı var!Sorarım size silinmenin???
Hayır yani tuvalet kağıdı araya sıkışırsa napcaz bilmiyos da öööle ışık görmüş geyik gibi tuvalette dikilir miyiz mölem mölem app’ı yoksa?
Apple a hayat veren rabbim ne düşündün ki sen?!
Elma olayını biliyoruz bak nereye getirdi bizi !!
Zaten sen yaratmakla çok uğraşma diye de sana da app var.Gir ınstagrama gör bak senden iyi yaratıyorlar hem de gırla naber?!
O kızın gözlerini kahve yapmışın burnunu karga.Gir de bak şimdi .Gör hatalarını! (Bi de Like’ la ve paylaş lütfen Follower ‘ın çoktur senin!)
Dinim imanım olsun senin işi kapmış seni geçmiş bunlar!Estetisyenler!
Gerçi herkes kopya kağıdı koymusun gibi bi örnek .Kaşlar yukarda alınlar İncirlik Hava Üssü gözler kayısı birisi Şam’da….dudaklar Coker! dişler karanlıkta gece lambası..!
Seni temize çekiyoruz yarattığından başlayarak haberin olsun!
Güzel çirkin de yok artık.Kim güzel kim çirkin çok bilinmeyenli denklem!
Büyürken kulağı çekilen bir ırk’tan dayağın video görüntülerini çekip bunlara bir de müzik ekleyip muhteşem bir seymiş gibi elden ele dolandıran bir ırka dönüştük.Globalleşme bu muydu?!
Gözyaşlarının oluk oluk aktığı ,her hafta başka bir yeri botokslandığından kim olduğunu zor anlayabildiğimiz artistlerin bir bölümde melek başka bölümde şeytana dönüştüğü dizilerdeki karakterleri örnek alıyor çocuklarımız.Bipolar hepsi!Şaşırdık mı!?
12 -13 yasında küçük kadınlar büyüyor ülkemizde.Hepsi şimdiden estetik operasyonlarının planlarını yapıyorlar.
Psikolojik danışmanlık almayan trend diil haberiniz olsun!
Senarist,yönetmen,senaryo danışmanı,oyuncu ..İsviçre Çakısı psikologların devri şimdi!
Asgari ücretin … olduğu memlekette futbolcuların aldığı fahiş paralar kimselere koymuyor .Bir de aç gözlülükleriyle kısa yoldan katliiim diyerek girdikleri çetrefilli ilişkilerde yedikleri kazık memleketimizin derdi oluyor!Zengin fakir yok artık.Zengin var bi de onun takipçisi!
“Acıma yetime döner ..öööle dönberek gibi” şeklinde geçiştireceğim bir deyime tutunup düşene sümüğümüzü bile atmıyoruz artık.Yok tamam o yetimlerden çok da kazık yemişliğimiz var ama ne zaman öldü içimizdeki Polyanna?!Kimler öldürdü onu?!
Edvard Munch yıllar önce içindeki çığlığı kanvasa çizerek rahatlarken biz onun yarattığı eserden feyz alıp bir cani yaratıyor ve ona onlarca insanı çatır çutur katlettirip bir de bu filmlerin serilerini yapıyoruz.Genç neslimiz bunlarla büyüyor.
Sanat sanat üretmiş ne güzel dediğinizi duyar gibiyim.Peki.
İyileşmek istiyorum diye sosyal medyada pankart açan ve derdine hiç bir doktordan çare bulamayan New York eyaletinde oturan arkadaşım çareyi app’lerde arıyor!Zaten doktorlarının teşhis koyma yetisi ciddi anlamda sıkıntılı bir ülkede , daha çok hasta =daha çok para diye hastaya ayrılan 5 dakika içinde kronometre ile yarışarak derdini dile getirmeye çalışan bizler şimdi artık app’ lara konuşacağız.Gerçi onlar daha uzun dinler belki!
Amazon sağlık sigortası başlatmış .Ayda 9 dolar.Günlük rahatsızlıklarınız için diyorlar.
Yani o siyah pantalonu alırken bir de sor “ya şöyle kulunçlarımdan aşağı bir ağrı yürüyor yataktan kalkamıyorum” o da sana “ağbilerim ablalarım bir pantalon alana bir ağrı kesici bedava “desin ve sen beynini uyuşturdukları gibi ağrını da uyuştursunlar diye at bi tane hap devam alışverişe!
Yakındır.
Sevişmenin app i çıkar yakında.Eskiden Seks Shop’lar vardı şimdi Seks app’ lar devri!
Hapa da bağlarlar yakında orgazmı da.!Uğraş uğraş nereye kadar zaten!
Herşey online öğreniliyor.İnternetten zevke uygun her model “çocuk üretim macunu” app’ ları de çıkınca yakında kendi kendimizi doğurturuz online kurslarda!
Elon Musk ‘ a sesleniyorum.(kaçıncı seslenişim bu!!)Cuban’la didişmeyi bırak da Mars’ı kolonize edicem diyodun konuya odaklan.Geldik gidiyoruz bi Mars’ı görmeden gitmiim şu Dünya’dan.
Demet Demirkaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü